Rugsėjo 1-ąją vietoje gėlių kviečia atnešti maisto produktų

Rugsėjo 1-ąją vietoje gėlių kviečia atnešti maisto produktų

Šiemet Klaipėdos licėjus naujus mokslo metus nusprendė pradėti prasminga ir praktiška paramos akcija. Rugsėjo 1-ąją licėjaus bendruomenės nariai kviečiami vietoje tradicinių kardelių ar kitų pedagogams skirtų gėlių į Mokslo ir žinių dienos šventę atnešti įvairių maisto produktų, kuriuos šventės metu paaukos Maisto bankui“.

Idėja gimė iš praktinių priežasčių

Idėja mokslo metus pradėti nuo paramos akcijos kilo Klaipėdos licėjaus geografijos mokytojai Aistei Andriulei. Pasak pedagogės, akcijos pradinė idėja gimė galvojant ne tik apie emocinius, bet ir praktinius dalykus.

„Mokytojai kasmet rugsėjo 1-ąją gauna glėbius gėlių, kurios džiugina, tačiau gyvuoja itin trumpą laiką. Be to, šiandien gėlės žiedas jau kainuoja ne vieną ir ne du eurus. Galvojau, kaip mano mokiniai ir jų tėveliai šiemet galėtų prasmingiau panaudoti gėlėms skirtus finansus. Džiugu, kad pasidalinus šia mintimi su licėjaus vadovybe idėja išsiplėtė ir tapo ne tik kelių klasių, bet ir visos mokyklos iniciatyva“, – sako pedagogė.

Aukoti bus galima šventinę dieną

Kaip teigia akcijos organizatoriai, aukos „Maisto bankui“ rugsėjo 1-ąją dieną bus renkamos dviejose Klaipėdos licėjaus mokyklose, kurios įsikūrusios Kretingos g. 44 ir Mokyklos g. 3.

„Mokslo metų pradžios dieną šalia licėjaus ugdymo įstaigų stovės „Maisto banko“ transportas, šalia kurio dirbs organizacijos savanoriai. Būtent ten ir bus galima palikti atneštus maisto produktus“, – sako pilietiškumo iniciatyvos sumanytojai.

Pasak Klaipėdos licėjaus atstovų, norintiems prisidėti prie akcijos, geriausia „Maisto bankui“ aukoti ilgo galiojimo maisto gaminius ar produktus: „Užpilamos ilgo galiojimo košės ir sriubos, įvairūs mėsos ar daržovių konservai, ilgo galiojimo pienas – tai yra labiausiai šiuo metu reikalinga parama“.

Visa šventės metu surinkta parama, akcijos organizatorių teigimu, bus skirta padėti jautriausių socialinių grupių Lietuvos gyventojams.

Nauji mokslo metai – pilietiškumo metai

Kaip teigia Klaipėdos licėjaus direktorė dr. Regina Kontautienė: „šiuos mokslo metus skelbiame pilietiškumo metais, tad ši paramos akcija yra labai simbolinė įžanga į visų metų temą. Juk pilietiškumas būtent ir moko palaikyti savo ir kitų šalių piliečius sunkiu momentu. Moko dalintis ir rūpintis kitais, nesiekiant sau asmeninės naudos. Tad labai džiugu, kad pilietiškumo metus pradėsime labai aiškia ir prasminga gerumo pamoka“, – teigia licėjaus vadovė.

Rugsėjo 1-osios akcija „Iškeisk gėlės žiedą į pagalbą skurstantiems“ nėra vienintelė džiugi naujiena, kuria Klaipėdos licėjaus bendruomenė pradeda naujus mokslo metus. Antrus metus su tarptautinės mokyklos statusu startuojanti ugdymo įstaiga šiemet gali pasidžiaugti rekordiniu abiturientų skaičiumi.