Licėjaus Kalėdos: šeši renginiai, išskirtinis miuziklas ir dovanos ukrainiečiams

Jau dvidešimtą kartą Klaipėdos licėjaus rengiama kasmetinė kalėdinė paramos labdaros akcija šiemet klaipėdiečius kvies net į šešis skirtingus renginius. Vienas jų – išskirtinis – tai pagal Čarlzo Dikenso legendinę novelę pastatytas miuziklas, kuris vainikuos visą gruodžio mėnesį truksiančią labdaros paramos akciją. Šiemet bendruomenė kviečiama aukoti dviem jautrioms miesto socialinėms iniciatyvoms ir Klaipėdoje gyvenantiems karo kamuojamos Ukrainos vaikams.

Net šeši skirtingi renginiai

Jau ilgamete tradicija tapęs Klaipėdos licėjaus kalėdinis renginys šiemet keičia savo formatą ir kviečia mokyklos bendruomenę bei visus klaipėdiečius net į šešis prasmingus renginius.

Kalėdinių licėjaus paramos labdaros renginių maratonas startavo pirmąją žiemos dieną. Gruodžio 1-ąją Klaipėdos licėjaus kieme (Kretingos g. 44) buvo įžiebtas Kalėdų medis, o susirinkusieji galėjo išvysti režisierių Taurūno Baužo ir Ingos Palaitienės šokio spektaklį „Mergaitė su degtukais“, kurį atliko Klaipėdos licėjaus mokiniai.

Gruodžio 2 dieną bendruomenė kviečiama į profesionalių menininkų darbų Kalėdinę meno mugę, kuri vyks „Galerijoje Lyceum“, o gruodžio 5 d. toje pačioje vietoje organizuojama Adventinė popietė.

Gruodžio 11 d. Kultūros fabrike (Bangų g. 5A) Klaipėdos licėjaus auklėtiniai pristatys ir kitą savo meninį kūrinį. Čia susirinkusieji turės galimybę išvysti pagal Kazio Binkio pjesę pastatytą spektaklį „Atžalynas“, kuriame vaidins 8 klasių licėjaus mokiniai. Bilietus į spektaklį kviečiame įsigyti čia.

Artėjant gražiausioms žiemos šventėms (gruodžio 15, 18–19 d.) Klaipėdos licėjuje net tris dienas vyks jau tradicinė tapusi kalėdinė mugė. Klaipėdos licėjaus erdvėse vyksiančios mugės metu visi norintys galėsi įsigyti licėjaus mokinių pagamintų skanėstų ir rankdarbių, už kuriuos surinktos lėšos bus skirtos socialiai jautrioms iniciatyvoms bei įstaigoms.

Išskirtinio miuziklo premjera

Klaipėdos licėjaus kalėdinę paramos labdaros akciją šiemet vainikuos išskirtinė premjera – pagal klasikinę Čarlzo Dikenso novelę „Kalėdų giesmė“ pastatytas miuziklas, kuriame vaidins ne tik Klaipėdos licėjaus mokiniai, bet ir pedagogai.

Miuziklo režisieriaus Taurūno Baužo teigimu, klasikinis Č. Dikenso kūrinys pasirinktas dėl jo esminės minties, puikiai tinkančios ir licėjaus kalėdiniam renginiui.

„Šio kūrinio pagrindinė mintis ta, kad kiekvienas žmogus pagal savo prigimtį savyje turi daug gerumo. Tik kartais tam tikros aplinkybės gerumą žmoguje užrakina ar priverčia jį nustumti į šalį. Šiuo miuziklu mes siekiame vėl priminti žmonėms, kad mes kiekvienas savyje turime labai daug gerumo ir galime juo nesunkiai dalintis su kitais.

Labai simboliška, kad Klaipėdos licėjaus kalėdinis paramos labdaros renginys jau daugelį metų vykdo tokią pat misiją, todėl Č. Dikenso „Kalėdų giesmė“ yra labai artimas kūrinys šio kalėdinio renginio idėjos iliustravimui“, – teigia miuziklo režisierius.

Miuziklo „Kalėdų giesmė“ premjera įvyks gruodžio 21 d. LCC universiteto „Michealsen“ centre. Bilietus į miuziklą bus galima iš anksto įsigyti internetu.

Išskirtinė parama Ukrainos vaikams

Miuziklo premjeros dieną Klaipėdos licėjus taip pat vykdys specialią akciją, kurios metu bus renkamos kalėdinės dovanėles Klaipėdoje šiuo metu gyvenančioms karo kamuojamos šeimoms iš Ukrainos.

Į miuziklo premjerą atvykstantys žiūrovai yra raginami atnešti bent po vieną supakuotą kalėdinę dovaną. Iš šių dovanų LCC universiteto salėje bus formuojamas įspūdingas kalėdinis gerumo medis. Vėliau šios dovanos pasieks Klaipėdoje gyvenančias šeimas iš Ukrainos ir kitus Lietuvoje gyvenančių ukrainiečių centrus.

Pasak Klaipėdos licėjaus direktorės dr. Reginos Kontautienės, ši akcija yra skirta paskatinti žmones labiau pagalvoti apie tuos, kuriems šiandien itin reikalinga teigiama emocija ir kažkiek labiau įsigilinti į jų padėtį.

„Ši akcija yra apie dėmesį ir empatiją. Juk rinkdami dovaną labiau įsigilinsime į Ukrainos vaikų poreikius, emocijas. Skirsime dėmesį jiems pakuojant dovaną ir galvojant apie juos. O svarbiausia, kad padovanosime jiems gerą emociją, kurios šiems vaikams ir jų šeimoms tikrai šiomis dienomis trūksta“, – teigia dr. R. Kontautienė.

Praėjusiais metais licėjus taip pat vykdė akciją, skirtą paremti broliškos Ukrainos gyventojus. Jos metu buvo renkamos šiltos pirštinės ir kepurės bei kiti žieminės aprangos atributai, kurie vėliau buvo išgabenti į Ukrainą. Šios akcijos metu pavyko surinkti apie 1000 šalikų, pirštinių ir kepurių.

Surinktos lėšos – kilnioms iniciatyvoms

Visos iš renginių bilietų ir kalėdinės mugės metu surinktos lėšos šiemet bus skirtos dviem reikšmingoms socialinėms iniciatyvoms bei įstaigoms: Klaipėdos pranciškonų vienuolių iniciatyvoms, skirtoms vaikams su autizmo spektro sutrikimais, paramos fondui „Rugutė“, kuris rūpinasi onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais.

Pasak Klaipėdos licėjaus direktorės dr. Reginos Kontautienės, nepaisant ilgus metus trunkančios kalėdinio paramos labdaros renginio tradicijos, šios iniciatyvos reikšmingumas kasmet tik didėja.

„Gyvename labai geru, tačiau tuo pat metu ir itin nestabiliu laikotarpiu. Todėl tik atvira širdis šiandien vėl gali mus visus suvienyti geriems ir teisingiems darbams. Tokie renginiai šiandien itin aktualūs, nes padeda mums iš naujo atrasti žmogiškumą, tikrąsias vertybes ir kartu prisidėti prie reikšmingų pokyčių mūsų visuomenėje“, – teigia licėjaus vadovė.

Klaipėdos licėjaus dvasinio vadovo, pranciškonų kunigo vienuolio Sigito Benedikto Jurčio teigimu, kalėdinis licėjaus paramos labdaros renginys jau padėjo labai dideliam žmonių ratui.

„Jau daugiau nei dešimtmetį pranciškonai glaudžiai bendradarbiauja su Klaipėdos licėjaus bendruomene. Labai džiugu, kad ši kalėdinio paramos labdaros renginio iniciatyva išlaikė savo tęstinumą tokį ilgą laikotarpį. Vienareikšmiškai, ji padėjo labai dideliam kiekiui socialiai jautrių žmonių ir svariai prisidėjo prie tikro gėrio pažinimo sklaidos mūsų visuomenėje“, – teigia brolis Benediktas.

Per dvidešimt renginio gyvavimo metų Klaipėdos licėjaus bendruomenei jau pavyko surinkti daugiau nei 160 000 eurų įvairiems socialiai prasmingiems ir kilniems projektams.