Kviečiame įsigyti bilietus į finalinį kalėdinės labdaros paramos akcijos renginį – miuziklą „Kalėdų giesmė“

Finalinis 20-ojo Klaipėdos licėjaus labdaros paramos projekto renginys – miuziklas „Kalėdų giesmė“ pagal Č. Dikenso novelę, kuriame vaidina licėjaus mokiniai ir mokytojai.

Skrudžas – mokytojas Marius Žadvydas
Sūnėnas – mokytojas Egidijus Sereičikas
Marlis – mokytojas Saulius Lukonas
1-oji Dvasia – mokytojas Remigijus Oželis
2-oji Dvasia – mokytoja Areta Tamošaitienė
3-ioji Dvasia – mokytojos Aušra Kažukauskienė ir Lijana Šmaižienė
Raštininkas (Bobas) – mokinys Adomas Vainorius
Krečit – mokinė Mintėja Gudauskaitė
Sūnėno žmona – mokytoja Laineda Dausynė
Džentelmenas – mokinys Edvinas Vekteris
Berniukas/Skrudžas vaikystėje – mokinys Leon Žarikov

Režisieriai Taurūnas Baužas ir Tomas Jašinskas.

Tai nepaprasta istorija apie šykštuolį Skrudžą ir tris jį aplankusias dvasias.

Ebinizeris Skrudžas nemato jokios prasmės džiaugtis Kalėdomis. Jis verčia savo raštininką Bobą Krečitą dirbti žvarbioje kamarėlėje gailėdamas kelių anglies gabalėlių ir tik paskutinę minutę sutinka duoti vargšui vieną laisvą dieną. Krečitas grįžta į kuklius, bet laimingus namus. O tą ypatingą Kūčių vakarą kietaširdis turtuolis gauna nepaprastą ir šiurpią dovaną: beprotišką kelionę po praeities, dabarties ir ateities Kalėdas. Trys dvasios lydi šykštuolį regėjimuose, kurie pakeičia jį visiems laikams – atveria akis ir širdį, padaro geresniu žmogumi.

Pati tapusi Kalėdų tradicija, šiandien garsaus anglų rašytojo Charleso Dickenso „Kalėdų giesmė“ jaudina seną ir jauną, vargšą ir turtingą tiek pat, kiek ir 1843 m., kai pasirodė pirmą kartą. Tai viena iš geriausių visų laikų kalėdinių istorijų ir… pati pirmoji. Pagal knygą pastatyta šimtai spektaklių ir filmų, išleista galybė pakartotinių leidimų, o Ch. Dickensas Skrudžo balsu teberagina švęsti Kalėdas širdyje ir saugoti jų dvasią visus metus.

Surinktos lėšos šiemet bus skirtos onkologinėmis ligomis sergančius vaikus globojančiam labdaros paramos fondui „Rugutė“ ir Klaipėdos pranciškonų vienuolių bendruomenės pagalbos autistiškiems jaunuoliams socialinėms iniciatyvoms.