Klaipėdos mokiniai kviečiami dalyvauti naujame kino festivalyje

Klaipėdos licėjus kviečia visų Klaipėdos miesto ir rajono mokyklų mokinius atskleisti savo kūrybiškumą ir dalyvauti naujame trumpų filmų festivalyje. Festivalio dalyvių laukia ne tik piniginiai prizai, tačiau ir išskirtinis dviejų dienų renginys, kuriame mokinių darbai bus pristatyti plačiajai auditorijai.

Skatins kūrybiškumą ir santykio su Klaipėda paieškas

Choreografo, režisieriaus ir Klaipėdos licėjaus pedagogo Taurūno Baužo iniciatyva šiemet pirmą kartą organizuojamas trumpų filmų festivalis. Jame kviečiami dalyvauti visų Klaipėdos miesto ir rajono mokyklų 14 metų ir vyresni mokiniai.

Šiemetinio festivalio tema – „Aš ir miestas“. Pasak renginio iniciatoriaus T. Baužo, tokia tema siekiama ne tik atskleisti vietinio jaunimo kūrybiškumą, bet ir paskatinti juos pažvelgti į savo miestą platesniu žvilgsniu.

„Norime, kad kino pagalba Klaipėdos jaunimas labiau įsigilintų į Klaipėdos miesto aktualijas, problemas, istoriją, architektūrą ir kitas miestui svarbias sritis. Taip pat pamėgintų iš naujo atrasti savo asmeninį santykį su Klaipėda ir jį kūrybiškai perteiktų pasitelkiant įvairias kinematografines priemones. Juk šiais laikais filmą galima sukurti ir telefonu. Tad lieka tik išlaisvinti vaizduotę ir kūrybiškumą“, – teigia T. Baužas.

Dviejų dienų festivalis

Balandžio 25 dieną Klaipėdos licėjaus erdvėse (Kretingos g. 44) startuos oficialus dviejų dienų trukmės festivalio renginys.

Pirmąją festivalio dieną renginio dalyviai galės išvysti Klaipėdos kino kūrėjų sukurtą pilnametražį vaidybinį filmą „Sistema“ (režisierius Tomas Jašinskas) ir naujausią Taurūno Baužo šokio spektaklį–filmą „Garšva“, kuris buvo sukurtas pagal legendinį Antano Škėmos romaną „Balta drobulė“ ir šiuo metu yra įtrauktas į įvairių kino festivalių programą.

Antrąją festivalio dieną (balandžio 26 d.) vyks konkursinių Klaipėdos mokinių filmų premjeros bei apdovanojimų ceremonija, kurios metu geriausi trumpų filmų autoriai bus apdovanoti diplomais, dovanomis ir piniginiais prizais.

Vertins pagal įvairius kriterijus

Kūrinius Klaipėdos licėjaus trumpų filmų festivaliui galima siųsti iki balandžio 7 d. Kiekvienas filmas turi būti įkeltas į „Wetransfer“ failų siuntimo platformą, o filmo atsisiuntimo nuoroda atsiųsta elektroniniu paštu kinas@klaipedoslicejus.lt.

Festivalyje gali dalyvauti tik trumpametražiai filmai, kurie anksčiau nebuvo demonstruoti kituose festivaliuose. Filmus festivaliui gali pateikti tiek pavieniai asmenys, tiek ir kūrybinės grupės.

Likus savaitei iki festivalio renginio bus paskelbta ir festivalio darbų vertinimo komisija. Renginio organizatorių teigimu, labiausiai vertinant festivalio filmus bus kreipiamas dėmesys į idėją, originalumą, kūrybiškų sprendimų panaudojimą, filmo realizavimo kokybę ir filmų meninį apipavidalinimą. Daugiau informacijos: https://klaipedoslicejus.lt/kinas

https://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/klaipedos-mokiniai-kvieciami-dalyvauti-naujame-kino-festivalyje-1165075