Gegužės pabaigoje vyko tradicinis renginys – 3–5 klasių mokinių mokslinė-patyriminė konferencija, kurioje jaunieji tyrėjai pristatė visus metus nuosekliai nagrinėtas temas. Tai buvo tikra žinių šventė, kurioje netrūko nei atradimų džiaugsmo, nei kūrybiškumo, nei bendrystės.
Konferencijos dalyviai gilinosi į mokslo paslaptis, bičių gyvenimą, kino subtilybes, gyvūnų gyvenimą, stengėsi išsiaiškinti sveikos gyvensenos principus, kelionių maršrutus, susipažinti su profesijomis, pilimis ir dvarais Lietuvoje. Pranešimai atskleidė ne tik mokinių domėjimosi įvairovę, bet ir gebėjimą tiriamąją veiklą paversti įtraukiančiomis istorijomis bei vizualiais pasakojimais.
Renginio metu skambėjo ir Klaipėdos universiteto dėstytojos, licėjaus mokytojos Ernestos įkvepiantis pranešimas apie nuostabą, kurią jaučia žmogus tyrinėdamas pasaulį. Ji priminė apie pirmuosius filosofus, kurie ieškojo atsakymų į amžinuosius klausimus, ir skatino mokinius nepaliauti klausti, stebėtis, mąstyti.
Konferenciją praturtino ir muzikiniai pasirodymai – žiūrovus džiugino trečios klasės mokinės Izabelės ir penktokės Agitos atliekami kūriniai, sukūrę šiltą ir įkvepiančią atmosferą.
Svarbi konferencijos dalis buvo refleksijos ir patirčių dalijimasis – mokiniai ne tik pristatė savo darbus, bet ir diskutavo, džiaugėsi savo ir draugų pasiekimais, apžiūrėjo projektų parodą, plakatus, degustavo tradicinį lietuvių desertą – šokoladinį tinginį.
Už aktyvų dalyvavimą visų laukė maloni staigmena – sveikuoliški vaisių krepšeliai, kuriais mokiniai buvo apdovanoti pirmadienį.
Ši konferencija – tai puikus pavyzdys, kaip jau pradinėse klasėse galima ugdyti smalsumą, kritinį mąstymą, viešojo kalbėjimo įgūdžius bei skatinti bendruomeniškumą. Tai buvo diena, kai kiekvienas mokinys galėjo pasijausti tikru tyrinėtoju ir žinių kūrėju.

































































































































































