Kalėdinė parama: onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir jaunuoliams su autizmo spektru, ukrainiečiams

Nenumaldomai artėja šiemetinių Klaipėdos licėjaus kalėdinių labdaros paramos projekto renginių maratono kulminacija. Jau gruodžio 21 d. LCC universiteto „Michealsen“ salėje įvyks pagal garsiąją Čarlzo Dikenso novelę „Kalėdų giesmė“ licėjaus bendruomenės pastatyto miuziklo premjera.

Visos miuziklo, tradicinės mugės ir kitų kalėdinių licėjaus renginių metu surinktos lėšos šiemet bus skirtos onkologinėmis ligomis sergančius vaikus globojančiam labdaros paramos fondui „Rugutė“ ir Klaipėdos pranciškonų vienuolių bendruomenės pagalbos autistiškiems jaunuoliams socialinėms iniciatyvoms. Kviečiame artimiau susipažinti su šių organizacijų veikla, kilniais darbais ir prasmingais ateities planais.

Iš skaudžios netekties gimusi kilni iniciatyva

Fondas „Rugutė“ buvo įkurtas prieš 18 metų. Jo įkūrėjai Edita ir Dainoras Abrukauskai fondą įkūrė netekę onkologine liga sirgusios trejų metukų dukrelės Rugilės. Iš dukrelės vardo ir kilo fondo pavadinimas „Rugutė“.

Visus 18 metų fondas padeda sveikti, kovoti su liga ir išgyventi daugybei onkologine liga sergančių vaikų. Per šiuos metus fondas aktyviai ir reikšmingai prisidėjo prie daugybės onkologinėmis ligomis sergančių vaikų geresnio aprūpinimo vaistais, kitomis medicininėmis priemonėmis bei padėjo užtikrinti su klastinga liga kovojančių vaikų sklandesnį ir kokybiškesnį gydymo procesą.

Taip pat „Rugutė“ aktyviai teikia psichologinę ir socialinę pagalbą onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir jų šeimoms, organizuoja įvairius laisvalaikio projektus, kurie padeda praskaidrinti sergančių vaikų kasdienybę.

Kaip teigia pati fondo įkūrėja Edita Abrukauskienė, Klaipėdos licėjaus parodyta iniciatyva paremti fondą labai maloniai nustebino, o licėjaus surinktos lėšos bus skirtos užtikrinti kokybiškesnį onkologinėmis ligomis sergančių vaikų gydymo ir sveikimo procesą.

„Iš pajūrio krašto nedažnai sulaukiame tokių malonių naujienų, todėl norime labai padėkoti Klaipėdos licėjui už parodytą tokią gražią iniciatyvą. Kalbant apie paramą – retai būname itin originalūs. Gautas lėšas skirsime reikalingų vaikams medikamentų ir kitų medicinos priemonių įsigijimui, kad jų gydymo procesas būtų kuo sklandesnis ir kokybiškesnis“, – teigia E. Abrukauskienė.

Šiemet dalį surinktos paramos lėšų skirti būtent fondui „Rugutė“ nusprendė Klaipėdos licėjaus mokinių senatas.

Ilgametė draugystė ir įgyvendinti kilnūs projektai

Šiemetiniuose Klaipėdos licėjaus kalėdiniuose renginiuose surinkta parama bus skirta ir Klaipėdos pranciškonų vienuolių socialinėms iniciatyvoms.

Klaipėdos licėjų ir Klaipėdos pranciškonų vienuolių bendruomenę sieja graži ilgametė draugystė, kurios dėka buvo įgyvendintas ne vienas svarbus socialinis ir kultūrinis projektas.

Pranciškonų kunigas vienuolis, Klaipėdos miesto garbės pilietis Sigitas Benediktas Jurčys jau daugiau nei dešimtmetį yra Klaipėdos licėjaus dvasinis vadovas. Licėjuje veikia ir S. Jurčio vardo biblioteka, kurią pats kunigas nuolat pildo vertingomis knygomis.

Klaipėdos pranciškonų vienuolių bendruomenė uostamiestyje jau yra įgyvendinusi ne vieną kilnų projektą. Brolio Benedikto iniciatyva jau daugelį metų organizuojamas „Vilties bėgimas“, įsteigtas Šv. Pranciškaus onkologijos centras, taip pat įkurtas sensorinis sodas, skirtas žmonėms, turintiems įvairių fizinių, psichinių, emocinių ir elgesio sutrikimų.

Pasak brolio Benedikto, šiemet Klaipėdos licėjaus tradicinių kalėdinių labdaros paramos projekto renginių metu surinkta parama padės plačiau vystyti pagalbos autizmu sergantiems vaikams projektus.

„Kadangi užaugę tokie vaikai sunkiai integruojasi visuomenėje, norėtume „Vilties mieste“ sukurti geresnes sąlygas jiems gyventi ir dirbti. Turime idėją įrengti mechanizuotą vaistažolių apdirbimo centrą, kuriame galėtų dirbti autizmu sergantys jauni žmonės. Jie rinktų vaistažoles, jas apdirbtų ir jomis prekiautų. Tad Klaipėdos licėjaus surinktos lėšos svariai prisidėtų prie šio sumanymo įgyvendinimo“, – teigia brolis Benediktas.

Sukurkime Ukrainos vaikams gražesnes Kalėdas

Miuziklo premjeros dieną Klaipėdos licėjus taip pat vykdys specialią akciją, kurios metu bus renkamos kalėdinės dovanėles Klaipėdoje šiuo metu gyvenančioms karo kamuojamos šeimoms iš Ukrainos.

Į miuziklo premjerą atvykstantys žiūrovai yra raginami atnešti bent po vieną į dėžę supakuotą kalėdinę dovaną. Iš šių dovanų LCC universiteto salėje bus formuojamas įspūdingas kalėdinis gerumo medis. Vėliau šios dovanos pasieks Klaipėdoje gyvenančias šeimas iš Ukrainos ir kitus Lietuvoje gyvenančių ukrainiečių centrus.

Pasak Klaipėdos licėjaus direktorės dr. Reginos Kontautienės, ši akcija yra skirta paskatinti žmones labiau pagalvoti apie tuos, kuriems šiandien itin reikalinga teigiama emocija ir kažkiek labiau įsigilinti į jų padėtį.

„Ši akcija yra apie dėmesį ir empatiją. Juk rinkdami dovaną labiau įsigilinsime į Ukrainos vaikų poreikius, emocijas. Skirsime dėmesį jiems pakuojant dovaną ir galvojant apie juos. O svarbiausia, kad padovanosime jiems gerą emociją, kurios šiems vaikams ir jų šeimoms tikrai šiomis dienomis trūksta“, – mintimis dalijasi dr. R. Kontautienė.