Klaipėdos licėjuje – Klaipėdos universiteto mokslininkų ir miesto moksleivių konferencija

Sausio 20 dieną Klaipėdos licėjuje įvyko mokslininkus ir moksleivius apjungianti konferencija „Socialiniai, ekonominiai ir geopolitiniai iššūkiai Lietuvoje ir pasaulyje. 2020–2021 apžvalga”. Konferencija buvo skirta apžvelgti pastaruosius pasauliui itin reikšmingus įvykius stipriai pakeitusius nusistovėjusią pasaulio gyventojų kasdienybę ir tvarką – išplitusi Covid-19 pandemija, pralaimėtas karas Afganistane, migrantų krizė išprovokuota nedraugiško Baltarusijos rėžimo, Didžiosios Britanijos išstojimas iš Europos Sąjungos, Lustų krizė pasaulyje ir galybė kitų žmonijos gyvenimus palietusių įvykių.

Idėja apjungti patyrusius mokslininkus ir savo srities profesionalus su dar tik savo ateitį planuojančiomis ateities kartomis – Klaipėdos miesto moksleiviais,  sužavėjo ir visos Lietuvos pedagogus, kurie jungėsi į konferenciją nuotoliniu būdu.  Renginio partneriais tapo Klaipėdos Akropolis, Klaipėdos dramos teatras, laipiojimo uolomis centras Scala Dream įsteigę padėkos dovanas konferencijos dalyviams.

Organizatoriai formuluodami konferencijos tikslą rėmėsi svarbiausiais šiuolaikinei  ateinančiai kartai reikalingais įgūdžiais  – kritinio ir loginio mąstymo ugdymas, motyvuotos ir pagrįstos nuomonės pagrindimas bei skatinimas suvokti, kad visi mes esame vieno pasaulio piliečiai, o dėl stipriai įsišaknijusių globalizacijos procesų, bet kokie įvykiai, rodos tolimame pasaulio kampelyje,  stipriai paliečia kiekvieną iš mūsų.  Ši konferencija apjungusi universiteto lektorius, miesto moksleivius bei visos Lietuvos pedagogus tapo gražiu startu tolimesniems projektams ir darbams skirtiems ugdyti socialinių mokslų kompetencijas.

Klaipėdos universiteto dėstytojai ne tik pasidalino savo mokslinėmis įžvalgomis, bet ir išskyrė geriausius pranešimus:

Moksliškiausio pranešimo nominacija atiteko Klaipėdos „Vėtrungės” gimnazistėms paruošusioms pranešimą – „Biologinis apaugimas Klaipėdos miesto vandens telkiniuose”,

Originaliausio pranešimo titulas atiteko Roko Beniko ir Jokūbo Viršilo pranešimui „Neapsakoma Lietuvos „drąsa”,

Geriausio pranešimo titulas – Liudvikui Kazlauskui ir Rapolui Žygui – „Lustų krizė pasaulyje”.

Dėkojame konferencijos organizatorėms geografijos mokytojai Aistei Andriulei ir pagrindinio ugdymo skyriaus vadovei (8, I–II kl.) Ilonai Rupšienei.

Apie konferenciją žiniasklaidoje: https://www.atviraklaipeda.lt/2022/01/18/klaipedos-licejuje-klaipedos-universiteto-mokslininku-ir-miesto-moksleiviu-konferencija/?fbclid=IwAR0GVcDn2bTMH3IlciIDHsZNbTQFg7K5rVZXtQC6y9Tshx3hwrVfQjMLEsA