5–8 kl. mokinių ugdymo karjerai diena/Career day for students from 5th to 8th grade

„Baimė yra prastas palydovas, ji lydi einant ne savo keliu” – kaip rasti drąsos, valios ir motyvacijos siekti savo svajonių, tikslų, trokštamos profesinės karjeros? Gegužės 25 d. net 340 Klaipėdos licėjaus 5–8 kl. mokinių šurmuliavo Klaipėdos Universiteto studentiškos auros pilnose erdvėse, kuriose vyko Profesijų diena „Būsiu, kuo norėsiu!”. Kiekvienai klasių grupei teko po 6 susitikimus su skirtingų profesijų atstovais, o renginyje dalyvavo net 10 kviestinių svečių. Dalintis savo įkvepiančiomis ir motyvuojančiomis sėkmių bei nesėkmių istorijomis, patirtimis ir žiniomis buvo pakviesti pačių įvairiausių profesijų specialistai: sporto, meno, mokslo, verslo, medicinos.

Lektoriai aptarė autentiškumo, valios ir drąsos, sporto svarbos gyvenime, gamtos, mikroskopo ir mėgintuvėlio atradimo, kūrybiškumo neapčiupiamumo, pomėgių temas. Interaktyvias veiklas „užkūrė” Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla. Esame dėkingi visiems kviestiniams svečiams ir pagalbininkams: Klaipėdos Universitetui, Lietuvos aukštajai jūreivystės mokyklai, BJJ sporto atstovui Iran Mascarenhas, jėgos aitvarų profesionalui Tadui Malinauskui, šokių mokyklos „CODA” ir vertikalaus šokių atstovei I. Briazkalovaitei, Klaipėdos universiteto mokslininkei ir Klaipėdos licėjaus mokytojai Eglei Radzevičei. Bendruomenė auga ir stiprėja tik tada, kai savo profesine patirtimi dalijasi Klaipėdos licėjaus bendruomenės mokinių tėveliai ir patys mokiniai.

Išskirtinis AČIŪ trims drąsioms savo sričių profesionalėms, mamoms, priėmusioms iššūkį, pristatyti savo profesijas gausiai paauglių auditorijai. Ačiū Rasai Dargienei, Marina Clarke, Dovilei Valatkienei. Dėkui į šią veiklą įsivėlusiam III g. kl. mokiniui R. Benikui.

Didelis dėkui 8 kl. mokinių savanorių komandai, nuotraukų autoriui Modestui Jučui (I g. kl.) ir renginio organizatorei ugdymo karjerai specialistei Editai Mačiulskei!