Lietuvos gimnazijų protmūšių lyga: ar atsakytumėte į gimnazistus sugluminusį klausimą?

Nors pandeminė situacija Lietuvoje gerokai apribojo galimybes rengti masinius renginius, kūrybingi žmonės rado būdų, kaip saugiai ir turiningai praleisti laisvalaikį. Vienas tokių – šiais metais gimusi Lietuvos gimnazijų protmūšių lyga, kurią karantino laikotarpiu įkūrė iniciatyvios Lietuvos mokinių bendruomenės.

60 komandų ir 320 dalyvių

Kuomet buvo surengtas pirmasis gimnazijų protmūšių lygos renginys jame dalyvavo daugiau nei 60 komandų, kurias bendrai sudarė apie 320 dalyvių. Visą sezoną Lietuvos gimnazijų protmūšiai reguliariai vyko kiekvieną antrą arba trečią mėnesio penktadienį. Protų kovos buvo organizuojamos nuotoliniu būdu.

Protmūšių lygos kovose galėjo dalyvauti visų šalies gimnazijų mokiniai, subūrę 2-7 asmenų komandą.

Bendradarbiauja 7 šalies gimnazijos

Lietuvos gimnazijų protmūšių lyga gimė Klaipėdos licėjaus mokinių savivaldos iniciatyva. Po sėkmingo nuotolinio kalėdinio protmūšio renginio Klaipėdos licėjaus mokiniai nusprendė išplėsti savo idėją ir pakvietė prie jos prisijungti kitas šalies ugdymo įstaigas.

Pasak licėjaus mokinių bendruomenės atstovo Raigardo Radajevo, lygą sukūrė ir prie idėjos realizavimo prisidėjo 7 šalies gimnazijos. Be Klaipėdos licėjaus, protmūšių lygos organizacinį komitetą šiemet sudarė Klaipėdos „Ąžuolyno“, Kauno technologijos universiteto (KTU), Kauno jėzuitų, Vilniaus Mykolo Biržiškos, Vilniaus jėzuitų, Vilniaus Žirmūnų gimnazijų bei „Vilniaus licėjaus“ atstovai.

Klausimai – ir sudėtingi, ir prajuokinantys

Visų protmūšių etapų metu netrūko ne tik sudėtingų, bet ir linksmų, ne vieną dalyvį sugluminusių, klausimų.

„Tikėtina, kad didžioji dalis pasaulio nėra turėję vasaros be X. Vienoje vaikiškoje tautosakinėje dainoje X vaizduojamas darantis neįprastą veiksmą bei pateikiamas per gana gražią prizmę. Įdomu tai, kad praktiškai neįmanoma surasti žmogaus, kuriam patiktų X. Kas yra X, jeigu mes dažniausiai X asocijuojame su moteriškąja lytimi ir raudona spalva?“

Pasak lygos organizatorių, ieškant atsakymo „uodai“ ne vienam gimnazistui teko gerokai pasukti galvą, o kai kam tai tapo ir linksma neįveikiama užduotimi.

Finalas – Klaipėdoje, naujas sezonas – rugsėjį

Geriausios Lietuvos gimnazijų protmūšių 9-ios komandos pateko į finalinį etapą, kuris birželio 5 d. vyko kontaktiniu būdu Klaipėdos licėjaus kiemelyje.

Pirmųjų metų gimnazijų protmūšio lygos nugalėtojais tapo KTU gimnazijos komanda „Kažką maišai“. Antrąją vietą iškovojo tos pačios ugdymo įstaigos komanda „Aš (netyčia) padegiau gimnaziją“. Trečia prizinė vieta atiteko Vilniaus licėjaus atstovams „Kas skaitys, tas…“. Ketvirtą vietą protmūšio lygos finale užėmė Klaipėdos licėjaus komanda „Patricijos ir plebėjai“, o penktą – mišri Vilniaus licėjaus ir Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos komanda.

Finaliniame ture rungėsi iš KTU ir Vilniaus jėzuitų gimnazijų bei Klaipėdos ir Vilniaus licėjų auklėtinių sudarytos komandos, kurios surinko daugiausiai taškų per visus prieš tai vykusius lygos etapus.

Kaip teigė Klaipėdos licėjaus mokinių senato prezidentas R. Radajevas, nuo rugsėjo mėnesio turėtų startuoti ir antrasis gimnazijų protmūšių lygos sezonas.

„Po sėkmingų pirmųjų metų, jau mąstome rugsėjį pradėti ir antrąjį sezoną. Tikimės, kad nuo naujojo sezono dar labiau pagausės ne tik dalyvių, bet ir organizacinio komiteto gretos. Tai būtų dar didesnė paspirtis užtikrinti šio projekto tęstinumą“, – teigė vienas iš lygos iniciatorių.