Erasmus+ projektas „Let’s learn from one another!”/Erasmus+ project „Let’s learn from one another!”

Erasmus+ projektas „Let’s learn from one another!” 2020-1-FI01-KA229-066501_4 skirtas 15–16 m. mokiniams. Tai 3 metus vyksiantis gamtamokslinis projektas, kurio metu mokiniai gilins biologijos, chemijos, fizikos, geografijos žinias, atliks eksperimentus, laboratorinius darbus ir kurs mokomąją medžiagą. Projektą vykdo 6 šalys: Lietuva, Vengrija, Suomija, Turkija, Portugalija ir Graikija. Projekte dalyvauja 9–10 k. mokiniai. Projektas pradėtas vykdyti 2020 m., planuojamas užbaigti 2023 m. Erasmus+ „Let’s learn from one another!” projekto koordinatorė Klaipėdos licėjuje –  L. Šmaižienė.

2021 m. vasario 22 d. Klaipėdos licėjus pradėjo įgyvendinti pirmąsias virtualias tarptautinio Erasmus+ projekto „Let’s learn from one another!” veiklas. Pirmojo susitikimo metu užsienio šalių mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę pristatyti save, savo šalis, miestus ir mokyklas. Vasario 23, 25, kovo 2, 3, 16 d. mokiniai dalyvavo Vengrijos mokytojų organizuojamoje patyriminėje veikloje: nuotolinėse biologijos, chemijos, fizikos, geografijos pamokose, stebėjo eksperimentus su Balatono ežero vandeniu (nustatant druskingumą, dirvožemio pralaidumą) ir karstinio reljefo formų susidarymo ypatumus. Džiaugiamės mokiniais: B. Gusiatina, L. Kazlausku, K. Vekteriu, L. Statkevičiūte ir A. Selezniovaite puikiai atstovavusius Klaipėdos licėjui.

2022 m. sausio 23–29 d. įvyko pirmasis išvažiuojamasis vizitas į Portugaliją, į Felgueiras miesto „Basic and Secondary School of Idães“ mokyklą. Klaipėdos licėjaus I–II kl. mokiniai: L. Kazlauskas, L. Statkevičiūtė, K. Vekteris ir D. Drungilas susipažino su plastiko perdirbimo įrenginiais, apsilankė Nacionaliniu paminklu vadinamoje Guimarães pilyje, susipažino su vertikalios dekoratyviosios augalininkystės sistema. Moksleiviai išmoko įsirengti vertikalų mini sodelį su dekoratyviais augalais ir prieskoniais bei išbandė DNR išskyrimo metodus iš vaisių.  Projekto pabaigoje dalyviai gilino žinias ,,Edukacinių žaidimų kūrimo ir programavimo” dirbtuvėse bei  buvo supažindinti su programavimo ir robotikos galimybėmis.

Grįžę į mokyklą, projekto dalyviai dalinsis įgytomis žiniomis ir išmokys kitus mokinius praktiškai įtvirtinti vertikaliosios augalininkystės pagrindus.