Jubiliejinė Klaipėdos licėjaus paramos akcija: per 20 metų paaukota virš 180 tūkst. eurų

Vakar grandiozine miuziklo premjera baigėsi visą gruodį trukęs dvidešimtasis Klaipėdos licėjaus kasmetinis kalėdinis labdaros paramos projektas. Net šešių skirtingų kalėdinių licėjaus renginių maratoną šiemet vainikavo pagal Čarlzo Dikenso legendinę novelę „Kalėdų giesmė“ pastatytas miuziklas, į kurio premjerą susirinko daugiau nei 2 tūkstančiai žiūrovų. Šiemetinio projekto metu Klaipėdos licėjui pavyko surinkti virš 14 tūkst. eurų, o per dvidešimt projekto metų surinkta virš 180 tūkst. paramos. Miuziklo premjeros vakarą didžiulės kalėdinės staigmenos – gausybės gražiai supakuotų kalėdinių dovanėlių sulaukė ir vaikai iš Ukrainos.

Dar daugiau kalėdinių gerumo renginių

Klaipėdos licėjaus tradicinis kalėdinis labdaros paramos projektas šiemet mokyklos bendruomenę bei visus klaipėdiečius kvietė net į šešis prasmingus renginius.

Gruodžio 1-ąją Klaipėdos licėjaus kieme (Kretingos g. 44) buvo įžiebtas Kalėdų medis, o susirinkusieji galėjo išvysti režisierių Ingos Palaitienės ir Taurūno Baužo šokio spektaklį „Mergaitė su degtukais“, kurį atliko Klaipėdos licėjaus mokiniai.

Gruodžio 2 dieną licėjaus bendruomenė visus meno gerbėjus pakvietė į profesionalių menininkų darbų Kalėdinę meno mugę, kuri vyko „Galerijoje Lyceum“. Gruodžio 5 d. šioje galerijoje vyko ir jauki Advento popietė.

Gruodžio 11 d. Kultūros fabrike Klaipėdos licėjaus auklėtiniai pristatė pagal Kazio Binkio pjesę pastatytą spektaklį „Atžalynas“, kuriame vaidino 8 klasių licėjaus mokiniai.

Gruodžio 15, 18 ir 19 d. Klaipėdos licėjaus erdvėse vyko ir tradicinė kalėdinė mugė. Mugės metu visi norintys turėjo galimybę įsigyti pačių licėjaus mokinių pagamintų skanėstų ir rankdarbių, už kuriuos surinktos lėšos buvo skirtos socialiai jautrioms iniciatyvoms bei įstaigoms.

Didelio dėmesio sulaukusi miuziklo premjera

Klaipėdos licėjaus kalėdinį labdaros paramos projektą šiemet vainikavo išskirtinė premjera. Tai pagal klasikinę Čarlzo Dikenso novelę „Kalėdų giesmė“ pastatytas miuziklas, kuriame vaidino ne tik Klaipėdos licėjaus mokiniai, bet ir pedagogai.

Išvysti režisierių Tomo Jašinsko ir Taurūno Baužo režisuoto miuziklo į LCC universiteto „Michealsen“ centro salę gruodžio 21 d. vakarą atvyko daugiau nei 2 tūkst. žiūrovų. Visa kūrybinė grupė sulaukė griausmingų publikos ovacijų.

Kaip renginio metu teigė vienas iš miuziklo režisierių T. Baužas, šiltas ir gausus publikos sutikimas labai maloniai nustebino, o pats renginys pranoko visus lūkesčius.

„Visa licėjaus bendruomenė labai daug dirbo prie jubiliejinio kalėdinio projekto renginių ir miuziklo premjeros. Todėl itin smagu, kad publika taip šiltai sutiko šią premjerą ir aktyviai dalyvavo visuose licėjaus šventiniuose renginiuose. Taip pat labai džiugu, kad pavyko sukurti aukštos meninės vertės reginį, kuris palietė susirinkusiųjų širdis. Šis projektas yra apie gerumą ir mokėjimą gerumu dalintis. Dėl šios priežasties miuziklo premjera įgavo dar didesnį emocinį ir prasmingumo krūvį, kuris neabejotinai prisidėjo prie miuziklo premjeros ir viso projekto sėkmės“, – teigė miuziklo režisierius.

Pasak renginio režisieriaus Tomo Jašinsko, „tai yra didžiausias metų renginys, daugybė energijos ir noro, bei dar daugiau atvirų, dalintis pasiruošusių širdžių. Kasmet stebiuosi, kokia stipri Licėjaus mokyklos ir ją supančių tėvų bendruomenė.“

Įspūdingas kalėdinis gerumo medis Ukrainos vaikams

Miuziklo premjeros dieną taip pat vyko ir speciali akcija, kurios metu buvo renkamos kalėdinės dovanėles Klaipėdoje šiuo metu gyvenančioms karo kamuojamos šeimoms iš Ukrainos.

Į miuziklo premjerą atvykstantys žiūrovai gausiai nešė gražiai supakuotas kalėdines dovanas, iš kurių LCC universiteto salėje buvo suformuotas įspūdingas kalėdinis gerumo medis. Šios dovanos pasieks Klaipėdoje gyvenančias šeimas iš Ukrainos ir kitus Lietuvoje gyvenančių ukrainiečių centrus.

Premjeros vakarą licėjaus bendruomenė tiesiogine to žodžio prasme sunešė pusę sunkvežimio dovanų Ukrainos vaikams ir jų šeimoms, iš kurių renginio metu buvo sukurtas įspūdingas kalėdinis medis.

Kaip teigė Klaipėdos licėjaus direktorė dr. Regina Kontautienė, ši akcija parodė, kad klaipėdiečiai nepavargo nuo karo temos ir jiems nėra svetimos karo kamuojamos Ukrainos žmonių problemos.

„Viešojoje erdvėje kalbama, kad neva žmonės pavargo nuo karo temos ir neva nebenori gyventi šiomis problemomis. Ši akcija puikiai parodė, kad mes nepavargome ir sugebame suvokti, kokį gyvenimą šiuo metu tenka gyventi ukrainiečiams ir jų šeimoms. Juk tik bendrystės ir empatijos jausmas gali padėti išgyventi šį sudėtingą laikotarpį. Todėl labai džiugu, kad galėjome prisidėti prie gražesnių ir džiugesnių mažiausiųjų Ukrainos piliečių šiemetinių žiemos švenčių“, – teigia dr. R. Kontautienė.

Praėjusiais metais licėjus taip pat vykdė akciją, skirtą paremti broliškos Ukrainos gyventojus. Jos metu buvo renkamos šiltos pirštinės, šalikai, kojinės ir kepurės bei kiti žieminės aprangos atributai, kurie vėliau buvo išgabenti į Ukrainą. Šios akcijos metu pavyko surinkti 1000 šalikų, kojinių, pirštinių ir kepurių.

Surinktos lėšos – kilnioms iniciatyvoms

Visas šiemetinių kalėdinių licėjaus renginių metu surinktas lėšas nuspręsta skirti dviems reikšmingoms socialinėms iniciatyvoms: Klaipėdos pranciškonų vienuolių iniciatyvoms, skirtoms vaikams su autizmo spektru ir paramos fondui „Rugutė“, kuris rūpinasi onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais.

Kaip teigė fondo „Rugutė“ įkūrėja ir vadovė Edita Abrukauskienė, Klaipėdos licėjaus parodyta iniciatyva paremti fondą labai maloniai nustebino, o licėjaus surinktos lėšos bus panaudotos užtikrinti kokybiškesnį onkologinėmis ligomis sergančių vaikų gydymo ir sveikimo procesą.

„Iš pajūrio krašto nedažnai sulaukiame tokių malonių naujienų, todėl labai dėkojame Klaipėdos licėjui už parodytą tokią gražią iniciatyvą. Kalbant apie paramą – retai būname itin originalūs. Gautas lėšas skirsime reikalingų vaikams medikamentų ir kitų medicinos priemonių įsigijimui, kad jų gydymo procesas būtų kuo sklandesnis ir kokybiškesnis“, – teigė E. Abrukauskienė.

Šiemet dalį surinktos paramos lėšų skirti būtent fondui „Rugutė“ nusprendė Klaipėdos licėjaus mokinių senatas.

Tuo tarpu pranciškonų kunigas vienuolis Sigitas Benediktas Jurčys labai džiaugėsi ilgamete licėjaus ir Klaipėdos pranciškonų bendruomenės draugyste bei teigė, kad šiemet surinkta parama bus skirta gerinti autizmu sergančių jaunuolių integracijos visuomenėje procesus.

„Užaugę tokie vaikai sunkiai integruojasi visuomenėje, norėtume „Vilties mieste“ sukurti geresnes sąlygas jiems gyventi ir dirbti. Turime idėją įrengti mechanizuotą vaistažolių apdirbimo centrą, kuriame galėtų dirbti autizmu sergantys jauni žmonės. Jie rinktų vaistažoles, jas apdirbtų ir jomis prekiautų. Tad Klaipėdos licėjaus surinktos lėšos svariai prisidėtų prie šio sumanymo įgyvendinimo“, – teigia brolis Benediktas.

Per dvidešimt Klaipėdos licėjaus paramos labdaros renginio gyvavimo metų licėjaus bendruomenei jau pavyko surinkti daugiau nei 180000 eurų įvairiems socialiai prasmingiems ir kilniems projektams.