Prie „Vilties bėgimo“ organizavimo jungiasi ir Klaipėdos licėjus

Šiemet Klaipėdos licėjus tapo oficialiais „Vilties bėgimo“ partneriais bei bus atsakingas už naują kultūrinę šiemetinio renginio programą. Kaip teigia licėjaus atstovai ir renginio organizatoriai, ateityje „Vilties bėgimo“ renginys turėtų tapti miestą vienijančiu kultūros ir sporto festivaliu.

Bendradarbiaus kultūrinėje srityje

Šiemet Klaipėdos licėjaus ir „Vilties bėgimo“ partnerystė, pasak renginio organizatorių, įneš naujų vėjų į kultūrinę renginio programą.

Klaipėdos licėjaus iniciatyva šiemet bėgimo dalyvius sėkmingam finišui įkvėps unikalus Vilties pučiamųjų orkestras (vadovas Egidijus Miknius), Klaipėdos Luizės jaunimo centro šokių kolektyvo „Junga“ šokėjai, išskirtiniais vaizdais džiugins „Vilniaus kojūkininkai“, o įveikti savo užsibrėžtus bėgimo tikslus dalyvius būgnų garsais skatins „Vyturio“ progimnazijos mokiniai.

Renginio metu visi dalyviai ir žiūrovai bus pakviesti ir bendram šokiui–flešmobui, kurį užves išskirtinis kolektyvas – Šv. Pranciškaus onkologijos centro šokių grupė „Šviesos banga“ (vadovė Gitana Eglinienė), kurį sudaro su onkologinėmis ligomis tiesiogiai savo gyvenime susidūrę žmonės. Pasirodymą pratęs Klaipėdos licėjaus mokiniai.

Renginio meninės dalies režisieriaus, Klaipėdos licėjaus bendruomenės nario Taurūno Baužo teigimu, ateityje „Vilties bėgimas“ turėtų tapti dideliu kultūros ir sporto festivaliu, kuris gerumui apjungtų visus klaipėdiečius ir miesto svečius.

„Šiemet dedame pirmuosius žingsnius, kad ateityje „Vilties bėgimas“ taptų dideliu kultūros ir sporto renginiu, kuris apjungtų įvairias sporto ir meno sritis bei sukurtų didelę ir apjungiančią miesto šventę visiems klaipėdiečiams ir miesto svečiams“, – teigia T. Baužas.

Ilgametė draugystė

Pasak Klaipėdos licėjaus direktorės dr. Reginos Kontautienės, „Vilties bėgimo“ ir licėjaus bendruomenės partnerystė yra gražios licėjaus ir „Vilties bėgimo“ iniciatorių, pranciškonų vienuolių bendruomenės, bendradarbiavimo tąsa.

„Jau daugelį metų aktyviai bendradarbiaujame su pranciškonų vienuolių bendruomene. Licėjuje įkurta Benediktos Sigito Jurčio vardo biblioteka, taip pat šiemet kartu atidarėme ir pirmąjį Vakarų Lietuvoje japonų kalbos centrą „Seito San“.

Jau daugelį metų bendradarbiaujame kartu vykdydami įvairias socialines ir bendruomenines iniciatyvas. Todėl licėjui didelė garbė prisidėti ir prie „Vilties bėgimo“ organizacinių projektų“, – teigia dr. R. Kontautienė.

Nauja partneryste džiaugiasi ir „Vilties bėgimo“ iniciatorius pranciškonų kunigas vienuolis brolis Sigitas Benediktas Jurčys.

„Labai džiugu, kad gerumo kupinos iniciatyvos, kurias jau daugelį metų vykdome kartu su Klaipėdos licėjumi, persikels ir „Vilties bėgimo“ renginį. Neabejoju, kad ateityje mums kartu pavyks sukurti įvairiaspalvę šventę, kuri dar labiau apjungs visus klaipėdiečius ir miesto svečius geriems darbams ir džiugioms akimirkoms”, – mintimis dalijasi brolis Benediktas.

Į gražią tradiciją išaugusi kilni iniciatyva

Šiemet tradicinis „Vilties bėgimo“ renginys Klaipėdoje vyks gegužės 19 d.

2008 m. Klaipėdos pranciškonų vienuolių bendruomenės pradėta iniciatyva „Vilties bėgimas“ tapo gražia miesto tradicija, kuri kasmet pritraukia gausų bėgikų ir geros valios žmonių būrį (apie 5000–8000 žmonių).

Per pirmus 7 metus nuo pirmo bėgimo pradžios, Vilties renginių ir gerų žmonių dosnumo dėka, broliai pranciškonai sėkmingai įgyvendino savo kilnią idėją: 2014 m. Klaipėdoje buvo atidarytas Šv. Pranciškaus onkologijos centras.

Kasmet organizuojamas „Vilties bėgimas“ ne tik skatina labiau atkreipti dėmesį į onkologinėmis ligomis sergančių žmonių problemas, bet ir prisideda prie kitų įvairių ir itin reikšmingų socialinių iniciatyvų įgyvendinimo.