Norime pasidalinti miškininko, gamtos gido Raimundo Eremino įspūdžiais, pastebėjimais ir atradimais iš susitikimo su Mažojo Klaipėdos licėjaus mokiniais bei iš viešnagės Klaipėdos mieste.
„Ne dažnai atvykstu į Klaipėdą, todėl susitikimo su to miesto moksleiviais, pokalbių apie mišką, o tiksliau gamtosaugą, laukiau su susidomėjimu.
Mažojo Klaipėdos licėjaus aplinka, mano ekskursijų erdvė, pasižymėjo dideliais kontrastais. Ten kur mokiniai gyvena, žaidžia ir mokosi yra tradicinis, urbanizuotas kiemas su miesto želdiniais. Mes atpažinome augančius bukus (koloninės formos), skroblus, juodąsias ir kalnines pušis. Mišką ten priminė tik storas mulčio sluoksnis papiltas ant lanksvų polajų. Mulčias atstoja miško paklotę, jis saugo dirvožemį nuo išdžiūvimo.
Atkreipiau dėmesį į miško vaizdą esantį šalia mokyklos, bet jau už tvoros. Tai juodalsknynas su ypač užmirkusia augaviete. Tai antra aplinka, labai drėgna. Jei ne miestas, tokiame miške būtų galima pamatyti slankų, brastinių tilvikų, gervių. Juodalsksnynas – tai juodojo gandro plotas. Vis tiek, tas miškas net mieste glaudžia daugiausia biologines įvairoves. Matėme karvelius keršulius, kikilius, zyles. Mokiniai prisiminė žiemą stebėję stirnas. Štai taip, gamtos laboratorija matoma per mokyklos langą.
Trečia gamtinė aplinka – tai pušynas, išsidriekęs palei Baltijos krantą. Labai sausas, rūšimis neturtingas, bet lankymuisi labai malonus miškas. Man patiko, kad gerai išretintame miške tebeauga įvairių stiebo formų pušys. Tai taip svarbu rekreaciniam miškui. Pušyne, po šaka pastebėjome geltonskruostį žaltį, kuris rijo kokią tai varlę.
Mokiniai gamtos pamokose rodė susikaupimą ir dėmesį. Radome gerą balansą tarp žaidimų, pokštų ir ugdymo gamtoje. Sutikau vaiką, kuris prisipažino norys tapti gamtosaugininku. Paskatinau jį. Sakiau – domėkis, skaityk, stebėk. Mano viltis tokia ir yra – atkreipti vaikų dėmesį į mišką, parodyti, kad jame gali būti smagu, o ir įdomu. Taip auginti gamtosaugininkų kartą.
Džiaugiuosi pabuvęs Klaipėdoje. Po visko, aplankiau KU botanikos sodą. Tai buvo mano pirmas kartas ten. Tokiu laiku, žinoma labiausiai žavi magnolijos”.