„Mėlynojo kilimo“ iškilmes nušvies švyturiai

Klaipėdos licėjus kviečia mokyklos bendruomenę į tradicines „Mėlynojo kilimo“ iškilmes. Šiemetinė ceremonija išsiskirs simboline švyturių tematika, kuri simbolizuos ne tik licėjaus, kaip jūrinio miesto ugdymo įstaigos identitetą, bet ir prasmingą mokinio ir mokytojo santykį.

Dviejų dienų renginys

Birželio 6–7 dienomis LCC Tarptautinio universiteto „Michaelsen“ centre vyks jau tradicine tapusi Mėlynojo kilimo ceremonija. Jos metu bus pagerbti aukštų rezultatų akademinėje veikloje pasiekę licėjaus mokiniai, įvairių mokslo konkursų laureatai ir aktyviai per praėjusius mokslo metus visuomeninėje ir kultūrinėje veikloje dalyvavę licėjaus bendruomenės nariai.

Taip pat iškilmingo renginio metu bus paskelbti ir apdovanoti Metų mokslo, Metų lyderių, Metų savanorio, Metų mokytojo bei kitų, jau tradicinėmis tapusių, nominacijų laureatai.

Birželio 6 d. bus surengtos net dvi ceremonijos, kurių metu bus pagerbti licėjaus mažiausieji: priešmokyklio ugdymo ir pradinių klasių mokiniai bei jų mokytojai. Birželio 7 d. į iškilmingą ceremonija kviečiami 6–12 klasių mokytojai, mokiniai ir jų šeimos.

Išsiskirs švyturių tematika

Šiemetinė „Mėlynojo kilimo“ ceremonija išsiskirs simboline švyturių tematika. Pasak organizatorių, šia tema norima pabrėžti ne tik licėjaus, kaip jūrinio miesto ugdymo įstaigos identitetą, bet ir simboliškai perteikti mokytojo ir mokinio santykio prasmingumą.

„Švyturys yra ne tik universalus uostamiesčio simbolis, bet ir objektas, puikiai perteikiantis švietimo ir ugdymo misijos prasmę. Juk mokytojo misija yra tapti švyturiu per gyvenimą keliaujančiai ir savo kranto ieškančiai jaunai asmenybei. Tačiau ir mokinys gali būti švyturiu mokytojui, kurio gražus ir sklandus mokslo ir gyvenimo kelias rodo jo reikšmingo darbo prasmę ir teisingą veiklos kryptį. Todėl šiam simboliniam renginiui nusprendėme pasirinkti švyturių tematiką“, – teigia „Mėlynojo kilimo“ ceremonijos režisierius Tomas Jašinskas.

Remiantis švyturių tematika, šiemet ceremonijos metu apdovanojimus renginio dalyviams teiks ir garbios Klaipėdos asmenybės, kurie savo darbais ir pasiekimais yra sektini pavyzdžiai kiekvienam jaunam žmogui.

Renginio aktualumas kasmet vis auga

Klaipėdos licėjaus direktorės dr. Reginos Kontautienės teigimu, „Mėlynojo kilimo“ iškilmių laureatų skaičius kasmet vis didėja, todėl ši ceremonija kiekvienais metais įgauna vis didesnę prasmę.

„Džiugu, kad mūsų mokinių ir mokytojų pasiekimai mokslo, kultūros, visuomeninių iniciatyvų srityje kasmet vis labiau auga. Todėl „Mėlynojo kilimo“ ceremonija yra labai aktuali mūsų bendruomenei, nes jos metu mes galime reflektyviai įsivertinti visą per metus įdėtą įdirbį ir iškilmingai pasidžiaugti gražiu rezultatu“, – teigia Klaipėdos licėjaus vadovė dr. Regina Kontautienė.

Mėlynojo kilimo ceremonijos metu scenoje šiemet pasirodys ir gausus būrys Klaipėdos licėjaus meninių kolektyvių, kurie šiai progai parengė išskirtinius pasirodymus.

Į pradinių klasių mokinių ir mokytojų „Mėlynojo kilimo“ ceremoniją bendruomenės nariai kviečiami birželio 6 d. 14.30 val. (1-2 kl. mokinių) ir 17.00 val. (3-5 kl. mokinių).

6–12 kl. mokinių ir mokytojų „Mėlynojo kilimo“ ceremonijos vyks birželio 7 d. 16.30 val.

Abi dienas renginiai vyks LCC Tarptautinio universiteto „Michaelsen“ centre (Kretingos g. 36b)