„Mėlynojo kilimo“ ceremonijoje – teatriniai akcentai ir pagarba mokyklos bendruomenei

Jau daugiau nei dešimtmetį Klaipėdos licėjus rengia tradicinę „Mėlynojo kilimo“ ceremoniją, kurioje už įvairius pasiekimus pagerbiami licėjaus auklėtiniai, mokytojai ir bendruomenės nariai. Šiemetinė šventė pasižymės ne tik nominantų gausa, tačiau ir išskirtiniais meniniais akcentais.

2022 metų šventės akimirkos

Vaikų dienos proga – išskirtinis reginys mažiesiems

Pastaruosius dvejus metus po atviru dangumi rengta „Mėlynojo kilimo“ šventė šiemet vyks LCC tarptautinio universiteto „Michealsen“ centre.

Tradiciškai renginys vyks dvi dienas. Birželio 1-ąją dieną bus pagerbti pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai. Jauniausius licėjaus auklėtinius renginio metu džiugins Klaipėdos lėlių teatro aktoriai, kurie atliks išskirtinėmis dekoracijomis išsiskiriantį performansą  „Apie žuvis ir žmones“.

Renginio režisieriaus Tomo Jašinsko teigimu, šiemetinė „Mėlynojo kilimo“ ceremonija sutampa ir su Vaikų gynimo diena, todėl šiai šventei norėjosi suteikti išskirtinumo.

„Šiemet norėjome, kad mažiausieji licėjaus auklėtiniai turėtų kiek ryškesnę šventę, todėl džiaugiamės, kad Klaipėdos lėlių teatras sutiko sudalyvauti mūsų renginyje ir taip pagyvinti šventės atmosferą“, – teigia T. Jašinskas.

Taip pat pradinukų „Mėlynojo kilimo“ šventėje šiemet dalyvaus ir būsimieji licėjaus pirmokai, šiemet baigę priešmokyklinę klasę.

2022 metų šventės akimirkos

Apdovanojimai – ne tik stropiausiems moksluose

Birželio 2 d. „Michealsen“ centre rinksis jau 5-12 klasių mokiniai, jų šeimos nariai ir mokytojai. Šios ceremonijos metu bus pagerbti ne tik įvairių tarptautinių, nacionalinių ar miesto mokslo konkursų laureatai, bet ir aktyviai šiemet visuomeninę veiklą vykdę licėjaus bendruomenės nariai.

Renginio metu bus paskelbti laureatai Metų mokslo, Metų lyderių, Metų savanorio, Metų mokytojo bei kitose, jau tradicinėmis tapusiose, nominacijose.

Šiemet „Mėlynojo kilimo“ ceremonijoje ketinama apdovanoti apie 300 licėjaus bendruomenės narių, kurie garsino mokyklos vardą tiek įvairiuose mokslo konkursuose, tiek kitose reikšmingose socialinėse, meninėse ar visuomeninėse veiklose.

2022 metų šventės akimirkos

Renginys, pagerbiantis mokyklos bendruomenę

Klaipėdos licėjaus direktorės dr. Reginos Kontautienės teigimu, „Mėlynojo kilimo“ ceremonija – tai duoklė itin aktyviai ir išskirtinei mokyklos bendruomenei.

„Klaipėdos licėjus garsėja ne tik savo pasiekimais mokslo srityje, tačiau ir aktyvia bei itin glaudžia bendruomene. Todėl ši „Mėlynojo kilimo“ ceremonijos tradicija ir tęsiasi jau daugiau nei dešimtmetį. Norime, kad mūsų bendruomenės nariai būtų įvertinti už savo indelį į visuomenines, socialines, menines iniciatyvas, kurios daro reikšmingą įtaką ne tik mūsų bendruomenei, bet ir miestui“, – teigia licėjaus vadovė.

R. Kontautienė taip pat pasidžiaugė, kad kasmet nominantų gretos vis labiau plečiasi, todėl, pasak licėjaus vadovės, ši šventė bėgant metams tampa vis reikšmingesnė ir aktualesnė.

Dvi dienas „Michealsen“ centre vyksiančios „Mėlynojo kilimo“ ceremonijos metu bus galima išvysti Klaipėdos licėjaus mokinių, mokytojų bei auklėtinių tėvų drauge parengtus meninius pasirodymus.

Šiemetinį renginį ves choreografas, režisierius bei licėjaus pedagogas Taurūnas Baužas bei licėjaus teatro mokytoja ir renginių organizatorė Šarūnė Kazlauskė.

„Mėlynojo kilimo“ ceremonija vyks birželio 1–2 dienomis LCC tarptautinio universiteto „Michealsen“ centre, Kretingos g. 36A, Klaipėdoje.